Časté otázky | pozicovnahraciek.sk
Prihlásiť sa    Vytvoriť účet

Často kladené otázky a naše odpovede :)
CHCEM POŽIČIAVAŤ

Potrebujem živnosť ?

Živnosť nie je potrebná, ak budete požičiavať len pár vecí a to príležitostne. Príjmy z príležitostných činností sú oslobodené od dane, ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období 500 eur. V takomto prípade nie je potrebné, aby ste mali živnosť a váš príjem nie je zdaňovaný.
Viac si môžete prečítať tu: http://bitly.ws/keVh

Ako vytvoriť a správne vyplniť inzerát?

Vytvorenie inzerátu na stránke pozicovnahraciek.sk je vcelku intuitívna záležitosť. Vo svojom profile je potrebné kliknúť na políčko „Pridať inzerát” a následne doplniť potrebné informácie. Potrebujete vedieť, čo budete požičiavať, v akej hodnote, na ako dlho, za akú sumu a výšku zálohy. Taktiež je potrebné ku každému inzerátu priložiť aktuálnu fotku ponúkanej veci. K inzerátu môžete pridať aj krátky popis o tom, čo požičiavate a pre koho to je určené, či nejakú inú zaujímavosť a uviesť názov výrobcu či vydavateľstva. Videonávod ako vyplniť inzerát si môžete pozrieť aj na facebookovej stránke v albume Návody.

Aké veci môžem požičiavať?

Na našej stránke môžete požičiavať hračky, hry, knihy a veci nielen pre deti, ale aj rodičov. Všetko, čo súvisí so starostlivosťou o deti a ich výchovou. Fantázie sa medze nekladú a je len na vás, čo sa rozhodnete ponúkať. Za takú „požičiavateľskú” klasiku považujeme Piklerovej triangel, balančné dosky, montessori pomôcky, knihy o výchove či rôzne spoločenské hry. Nepodporujeme požičiavanie nekvalitných hračiek vyrobených z nebezpečných alebo zdraviu škodlivých materiálov.

Môžem inzerovať viac položiek v jednom inzeráte?

Inzerovanie viac položiek v jednom inzeráte v katégoriach Hračky, Hry, Knihy, Veci a Pracovné listy neodporúčame. Odporúčame vytvoriť Tematický box s vami vybranými položkami a inzorovať v kategórii Tematické boxy. Bude to takto prehľadnejšie pre vás aj záujemcov.

Prečo sa mi nedarí do inzerátu vložiť fotografiu?

Fotografiu, prosím, nahrajte vo formáte .jpeg, .jpg alebo png. Ak sú fotografie príliš veľké a nahrávanie trvá príliš dlho, skúste ju zmenšiť v grafickom programe a nahrať znovu. Ak si s úpravou fotky neviete dať rady, napíšte nám e-mail na info@pozicovnahraciek.sk

Ako určiť výšku sumy za požičanie?

Je to určite na vás, ako sa rozhodnete, ale podľa našich skúseností by to mala byť cena od 15% do 35% z maloobchodnej ceny. Je potrebné brať do úvahy: o akú vec ide, za akú cenu bola kúpená a v akom je stave.

Ako určiť dĺžku výpožičnej doby?

Je potrebné si najprv vziať do úvahy, čo chcete požičiavať. Ak sa jedná o nejakú spoločenskú hru, doba požičania by mala byť aspoň 2 týždne, aby si ju rodina, kam pôjde, stihla užiť. Ak budete požičiavať napríklad detský kostým v karnevalom období, tak sa pravdepodobne bude jednať o týždennú záležitosť. Samozrejme, rozhodnutie je len na vás, ale vždy je dobré sa zamyslieť napríklad aj nad tým, ako dlho trvalo, kým vám vec začala ležať na poličke, a teda ste si ju ako rodina do sýtosti užili. :)

Ako určiť výšku zálohy?

Zálohu by ste si mali určiť maximálne do výšky trhovej hodnoty ponúkanej veci, t.j. za koľko by ste vedeli danú vec predať. Záloha vás má chrániť. Ak by požičanú vec náhodou požičiavajúci zničil alebo nevrátil, tak si za ňu môžete zadovážiť náhradu.

Ako správne a bezpečne pripraviť objednávku na odovzdanie?

Pred potvrdením objednávky skontrolujte, či je daná požičiavaná vec kompletná a bez poškodení. O prípadných poškodeniach vždy najprv informujte záujemcu. Ak je v stave, že by mohla dieťa zraniť, požičiavanú vec stiahnite z ponuky.

Každá požičiavaná vec musí byť riadne vydezinfikovaná a hygienicky zabalená tak, aby dieťa prišlo do kontaktu s čistou a bezpečnou hračkou. Dezinfekčný prostriedok zvoľte taký, aby ničil všetky známe baktérie a vírusy a zároveň bol šetrný k detskej pokožke aj k materiálom.

Vzhľadom na súčasnú situáciu súvisiacu s ochorením COVID-19 odporúča Epidemiologický ústav baliť požičiavané veci do baliacej alebo potravinárskej fólie. Zároveň je pri príprave objednávky vhodné použitie ochranných rukavíc a rúška.

Ako správne a bezpečne prevziať vrátenú objednávku?

Vzhľadom na súčasnú situáciu súvisiacu s ochorením COVID-19 odporúča Epidemiologický ústav pri preberaní objednávky použiť ochranné rukavice a rúško a ponechať objednávky v samostatnom, na to určenom priestore aspoň dva dni. Následne môžete pristúpiť k dezinfekcii a kontrole stavu vrátenej objednávky.

Ako osloviť mamičky z vášho mesta?

Ak už máte nahodené inzeráty a chcete to rozbehnúť vo veľkom štýle, dajte o sebe vedieť. Zdieľajte svoj profil s inzerátmi na sociálnych sieťach a v rôznych skupinách.

Zabudla som heslo. Ako ho môžem obnoviť?

Heslo si môžete obnoviť kliknutím na možnosť Prihlásiť sa. Pod možnosťou Chcem zostať prihlásený po dobu 30 dní sa nachádza odkaz na obnovu hesla: Mám účet, ale zabudol som heslo, obnova hesla. Ak by vám odkaz alebo obnova hesla náhodou nefungovali, napíšte nám na info@pozicovnahraciek.sk a my sa na to hneď, ako nám naše deti dovolia, pozrieme. :)

Čo v prípade, ak ste boli podvedení a vec vám nevrátili? Alebo vám nechcú vrátiť zálohu?

V takomto prípade podajte trestné oznámenie. Trestné oznámenie môžete podať ústne alebo písomne na oddelení Policajného zboru alebo prokuratúre. Popíšte, čo sa stalo a priložte kópiu inzerátu, vytlačenú e-mailovú korešpondenciu a všetky podklady. Odporúčame vám spísať si s preberajúcim Zmluvu o prenájme vecí a Preberací protokol, kde odporúčame zmluvným stranám uviesť okrem iného aj identifikačné údaje zmluvných strán, ktoré si zmluvné strany overia napr. prostredníctvom údajov uvedených v občianskom preukaze. Taktiež by tam malo byť uvedené, kedy a kde sa daná vec vráti a v akom stave sa požičiava. Aj kaucia je prostriedok, ktorý eliminuje riziko podvodu. Buďte opatrní a poriadne si danú vec pri prevzatí alebo odovzdaní pozrite a aj komu alebo od koho si požičiavate. Vzor Zmluvy o prenájme vecí a Preberiaceho protokolu nájdete vo svojom profile v sekcii Bonusy.

Čo v prípade, že mi vrátili poškodenú vec?

Odporúčame uviesť v Zmluve o prenájme vecí a Preberacom protokole, že sa požičiavajúci zaväzuje v prípade poškodenia uhradiť vlastníkovi škodu, ktorú spôsobil. Vzor Zmluvy o prenájme vecí a Preberacieho protokolu nájdete vo svojom profile v sekcii Bonusy.

Môžem žiadať od človeka, ktorému idem požičať nejaký predmet, potvrdenie identity?

Áno, odporúčame to. A taktiež odporúčame vyplatenie zálohy ako prevenciu proti podvodom.

CHCEM SI POŽIČAŤ

Ako si môžem hračku/vec požičať?

Ak máte záujem o nejakú vec z vášho okolia, po kliknutí na inzerát sa vám zobrazí možnosť kontaktovať inzerenta e-mailom. V prípade, že inzerent uvedie aj telefónne číslo, môžete ho kontaktovať aj telefonicky. Následne sa dohodnete na mieste, čase a spôsobe prevzatia. Odporúčame pri prevzatí spísať Zmluvu o prenájme vecí a Preberací protokol, aby sa predišlo nepríjemnostiam pri odovzdávaní požičanej veci. Zmluvy o prenájme vecí a Preberacieho protokolu nájdete tu.

Ako za hračku zaplatím?

Spôsob úhrady, či už v hotovosti alebo prevodom na bankový účet, si určuje každý požičiavateľ sám. Odporúčame si spôsob úhrady odkomunikovať pre rezervácii hračky alebo inej veci.

Čo v prípade, že si chcem požičať viac hračiek?

Ak si chcete požičať viac hračiek od jedného požičiavateľa, nie je nutné reagovať na každý inzerát zvlášť. Vyberte si jeden inzerát, na ktorý budete reagovať e-mailom, a do textu uveďte aj ostatné hračky, o ktoré máte záujem. Ak má požičiavateľ uvedený aj telefonický kontakt, môžete sa dohodnúť aj telefonicky.

Môžem si hračku rezervovať?

Možnosť rezervácie si stanovuje každý požičiavateľ sám. Zistiť to môžete kontaktovaním požičiavateľa e-mailom alebo v prípade uvedeného telefonického kontaktu, aj telefonicky.

Na ako dlho si môžem hračku požičať?

Dĺžku výpožičnej doby si určuje každý požičiavateľ sám. Dĺžka výpožičnej doby je uvedená pri každom inzeráte hneď vedľa výpožičnej sumy.

Čo v prípade, že hračku nevrátime v stanovenom termíne? Hračku stratíme alebo moje dieťa hračku poškodí?

Ak viete, že hračku nestihnete vrátiť včas, je potrebné to v predstihu oznámiť požičiavateľovi a dohodnúť sa na predĺžení vypožičného času. Ak hračku stratíte alebo poškodíte a spísali ste Zmluvu o prenájme vecí a Preberací protokol, tam sa zaväzujete, že v prípade poškodenia uhradíte vlastníkovi škodu, ktorú ste spôsobili. Strata hračky je vo výške zálohy a poškodenie je na dohode medzi vami a požičiavateľom.

Čo ak si moje dieťa k hračke vytvorí vzťah a nebude ju chcieť vrátiť?

Skúste sa dohodnúť s požičiavateľom, či by nemal záujem hračku predať.

Čo ak mi bude prichystaná neúplná alebo poškodená hračka?

V prípade, že s hračkou nie ste spokojní, nie ste povinní hračku prebrať. Ak sa vám niečo nepozdáva, hračku nepreberajte. Ak sa ju rozhodnete predsa len si ju požičať, všetky nedostatky uveďte do Preberacieho protokolu, poprípade si hračku aj odfoťte, aby ste boli pri odovzdávaní chránení.

Je možné požičanie hračky darovať? Máte k dispozícii aj darčekové poukazy?

Samozrejme. Darovanie požičania hračky je výborný nápad. Každú požiadavku riešime individuálne. Kontaktujte nás, prosím, e-mailom na info@pozicovnahraciek.sk.Sme prvá online požičovňa hračiek, hier, kníh a vecí pre deti, ktorá je dostupná pre všetkých. Na lokálnej úrovni prepájame tých, ktorí chcú hračku požičať, s každým, kto má o hračku záujem. Veríme, že týmto spôsobom prispejeme k šetreniu našej planéty a naše deti odbremeníme od zbytočností, ktorými sú denne obklopované. Zároveň dúfame, že vám umožníme rozvoj vašich detí s pomocou zmysluplných hračiek, hier a kníh.

V neposlednom rade vám ponúkame aj príjemnú možnosť šetrenia rodinného rozpočtu a privyrobenia si. Viac o nás si môžete prečítať kliknutím na nasledujúce odkazy

 

NÁŠ PRÍBEH AKO FUNGUJEME?
Prečo by sme si mali hračky navzájom požičiavať?

ŠETRENIE

Tým, že si hračku od niekoho požičiate, šetríte rodinný rozpočet. Za cenu jednej novej hračky, ktorá by stála nevyužitá v skrini, môžete mať aj päť ďalších. Požičané hračky môžu navyše lepšie uspokojiť aktuálne potreby vášho dieťata.

ZÁROBOK

Požičiavaním hračiek si môžete výrazne vylepšiť svoj rodinný rozpočet. Záleží len na vás, aké hračky, koľko a za akú sumu ponúknete. A ak si hračky požičiate, podporíte tým ešte aj ekonomiku na lokálnej úrovni.

EKOLÓGIA

Uprednostnením požičania pred kúpou novej hračky výrazne šetríte našu planétu. Znižujete odpad nielen z nevyužitých hračiek, ale aj z obalov nových hračiek. Opakované používanie vecí je tiež formou recyklácie.

ROZVOJ DIEŤAŤA

Požičiavaním hračiek rozvíjate svoje dieťa hneď vo viacerých smeroch. Okrem možnosti hrania sa s rôznymi hračkami dôležitými pre rôzne vývinové obdobia, zlepšujete svojim deťom emocionálnu inteligenciu a finančnú gramotnosť.Vytvoriť bezplatný účet
©2021-2022 pozicovnahraciek.sk všetky práva vyhradené | o tento portál sa stará domarstudio.sk