Recenzia: Puzzle Škola baletu od Janod | Požičovňa hračiek
Prihlásiť sa    Vytvoriť účet

Recenzia: Puzzle Škola baletu od Janod

Zverejnené: 26.12.2021 | Natália Balocká

Puzzle je výborná hra na rozvoj a tréning mozgu. Nie len toho detského. Skladanie puzzle je aj výbornou prevenciou pred stareckými chorobami mozgu. Pri skladaní puzzle sa zapájajú obe mozgové hemisféry, zvyšuje sa schopnosť sústredenia a trpezlivosti. Pri hľadaní a spájaní jednotlivých dielikov, ktoré k sebe (ne)pasujú si deti okrem jemnej motoriky trénujú aj predstavivosť a tzv. koncept celku. To znamená, že z rôznych navzájom zdanlivo nesúvisiacich dielikov sa dá poskladať jeden veľký krásny obrázok.
 
Rovnako tak to bolo aj v tomto prípade puzzle Škola baletu v kufríku od Janod. Naozaj krásny obrázok, prevedenie a spracovanie. Akurát že pri výbere puzzle naozaj treba prihliadať na vek a zručnosti dieťaťa a na zložitosť puzzle, odporúčaný vek, veľkosť a množstvo dielikov a aj farebné prevedenie. Pretože ak sa netrafíte náročnosťou tak skladanie aj toho najkrajšie puzzle môže spôsobiť viac frustrácie ako radosti.
 
Musím otvorene priznať, že tentokrát som sa náročnosťou veru netrafila. Pri mladšej to bolo pravdepodobné, že puzzle bude príliš náročné ale bola som zvedavá ako si s ním poradí staršia aj napriek tomu, že skladaniu puzzle vôbec neholduje. Ale dúfala som, že baletky ju motivujú. No v tomto prípade ani prekrásne baletky nestačili. Ale puzzle je naozaj krásne a koho to baví, sa určite poteší a vyskladá do sýtosti :)
 
Má hračka edukatívny charakter?
Edukatívny vo význame získavania nových vedomostí veľmi nie. Ale z pohľadu trénovania jemnej motoriky, predstavivosti a trpezlivosti áno :)
 
Ako sa hrali naše deti:
4 roky a 6 mesiacov: Aj napriek tomu, že nie je veľkou fanúšičkou puzzle, vďaka krásnemu prevedeniu dokázala cekom trpezlivo hľadať v tom množstve aspoň okrajové dieliky puzzle. A potom už ju to nebavilo :) Puzzle je odporúčané od 6 rokov, tak skúsime znovu neskôr :) Čo sa ale obrázka samotného týka tak je tak krásny, že z neho “čítala” ako z otvorenej knihy a hravo k nemu vymyslela hneď niekoľko príbehov. Minimálne ku každej miestnosti jeden :)
2 roky a 4 mesiace: Dieliky síce so záujmom skladala ale len také kadejaké aké našla :) Viac sme využili krásny obrázok ako “hľadaciu knihu” a prezerali si aké majú baletky sukničky a dekorácie v jednotlivých izbách :)
 
Celkové (subjektívne) hodnotenie hračky: *****
 
Puzzle Škola baletu od Janod si môžete kúpiť TU alebo požičať TU.
 
Opis hračky od dodávateľa:
Nádherné obrázkové puzzle pre dievčatá s motívom Baletiek v baletnej škole 100 ks v praktickom kufríku. Puzzle sú z tvrdého kartónu. Milý obrázok v pekných dievčenských farbách poteší každú malú princeznú. Puzzle rozvíjajú logické myslenie, pozornosť, pamäť, predstavivosť, rozlišovanie farieb, tvarov a veľkosti. Učia deti vnímať vzťah medzi časťami a celkom a sú užitočné pri rozvoji jemnej motoriky rúk.
 
Puzzle obsahujú 100 ks dielikov, v kufríku sa nachádza aj plagát.
Vhodné pre deti: od 6 rokov
Rozmer obrázku: 50 x 40 cm
Materiál: kartón
 
 

Články, ktoré sa Vám môžu páčiť

Recenzia: Puzzle Pucle

Puzzle od Pucle. Snáď prvé puzzle, ktoré mi učarovalo a pri jeho skladaní som sa nemodlila nech už je koniec :)
 
Skladali sme krásny dizajnový obrázok Jarná záhrada ilustrovaný Zuzanou Bartovou. Obrázok je naozaj krásny, milý, oku lahodiaci no zároveň neskúsený puzzle skladač musí naozaj zapojiť mozgové závity :) Pucle Jarná záhrada má 100 dielikov, preto by sme ho radšej odporučili starším detičkám alebo aj dospelým. Menšie deti budú možno potrebovať asistenciu s bielou časťou ale tá stredová je veľmi milá a pri jej skladaní sa môžu naučiť aj pár nových slovíčok zeleninky a zvieratiek. Pucle má v ponuke aj pucle s nižším počtom dielikov, ktoré rozhodne stoja za vyskladanie s deťmi ale ani dospelí sa nemusia hanbiť, že by si nejaké pucle poskladali :) 
 
Prečo mi puzzle od Pucle tak učarovali vám zhrniem do pár stručných bodov lebo inak by som o tom mohla napísať celý sloh. Poradie je čisto náhodné.
 
1. Dizajnové obrázky, aké v bežnom obchode nenájdete, pretože je to unikátna práca slovenských ilustrátorov.
 
2. Pucle prišlo zabalené v kompaktnej malej krabičke, do ktorej sa tak akurát zmestí.
 
3. Všetky dôležité informácie o autorkách aj o pucle nájdete na a v krabičke, takže žiadne zbytočné letáky, ktoré putujú rovno do koša.
 
4. V krabičke sa nachádzali jednotlivé dieliky puzzle uložené v plátenom vrecúšku a Príručka bystrých skladačov.
 
5. Príručka bystrých skladačov je vlastne obrázok ako má finálne vyskladané pucle vyzerať a zároveň sa dozviete pár informácií o ilustrátorke aj prečo vznikol projekt Pucle.
 
6. Pucle založili dve mladé slovenky z lásky k puzzle a k umeniu, podporujú lokálnych umelcov, výrobcov a dodávateľov
 
 
8. Vedia, že puzzle nie je len taká obyčajná hra, ale môže byť celkom dôležitým pomocníkom pri tréningu mozgu malých aj veľkých ľudí.
 
9. Poznajú históriu tejto výnimočnej hry. Prečítať si o tom môžete na ich blogu.
 
10. A nakoniec pre mňa jedna z naj top vecí je, že k puzzle ponúkajú na mieru vytvorený drevený rám. Čo prináša hneď niekoľko ďalších výhod: 
  • s puzzle môžete hýbať a presúvať ho
  • puzzle nemusíte lepiť
  • v peknom rámiku sa z obrázka rýchlo stane dizajnová dekorácia na stenu
  • keď vás obrázok omrzí, pucle rozoberiete, odložíte v kompaktnej krabičke a poskladáte si iné
  • obrázky môžete ľahko, rýcho a zábavne meniť podľa aktuálnej nálady
  • pucle si môžete aj požičiavať a vymieňať s rovnako naladenými kamošmi (alebo aj nekamošmi, ak využijete služby našej stránky :D ) alebo darovať
 
 
Puzzle od Pucle je veľmi inšpiratívny projekt, ktorý si zaslúži našu pozornosť a podporu. Ak budete zvažovať milý darček nie len pre svoje deti ale aj blízkych dospelých, či kolegov vrelo odporúčame práve puzzle od Pucle :)
 
 

Ako sme v lete dali plienku preč :)

Tento článok nebude o hračkách a hraní sa, ale o jednom veľmi dôležitom míľniku v živote každého dieťaťa a jeho rodiča a to o odplienkovaní. V úvode môžem povedať, že som vôbec nemala v pláne tento míľnik prekročiť počas tohto leta. Dcérka bude mať dva roky až v novembri a staršieho som odplienkovala tri dni pred jeho druhými narodeninami. Ten je však májový, prichádzalo leto, skúsili sme, vyšlo to. :)

Mladšia je novembrová a tak som mala teda pochybnosti a starosti ako len my dáme tu plienku dole počas zimy. Slečna to však vyriešila za mňa. :)

Niekedy na prelome mája/júna som si u nej začala všímať zvýšený záujem o nočník. Sledovala brata čo robí, sledovala nás čo robíme na wc a napodobňovala. :) Tak sme jej jeden ružový nočníček zaobstarali a často s bratom sedávali spolu. Starší nechce kakať do záchodu, tak vtedy ešte sedí na nočníku a v tomto období mal teda ku kakaniu parťáčku. :D

Ale teda u mladšej sme to brali skôr ako zábavu, nakoľko som to ja v sebe mala nastavené tak, že správny čas na pohodové a rýchle odpliekovanie je až okolo dvoch rokov. Že ak by sme začali skôr, len nás budem trápiť. No a veru som sa veľmi mýlila. :)

Ako na zavolanie práve v tomto našom nočníkovom období otvorili dievčatá z montemama.sk kurz Bez plienky a bez stresu a teda keďže sa vo mne razantne bilo či to dcérka dá a je už pripravená alebo je ešte malá a máme čas, prihlásila som sa. A bolo to skvelé rozhodnutie, nakoľko sme sa odpliekovali naozaj bez stresu a do týždňa sme boli teda bez plienky. Moje 20 mesačné dieťatko to zvládlo úplne bravúrne a musím pochváliť aj seba, že ja s ním. :D Myslím, že ak by som do kurzu nevstúpila, najpravdepodobnejšie by som to naťahovala do spomínaného novembra. Aj keď treba ešte podotknúť, že leto a teplé počasie boli u mňa tiež veľkým motivátorom a v neposlednom rade dcérkin záujem o vec.

Kurz vedie skúsená lektorka Marcela Gregorovičová Mrázová a k dispozícii máte 5 videí. Hneď prvé video mi otvorilo oči, čo sa to vlastne u mojej dcérky aktuálne deje a začala som sa na celý proces pozerať úplne ináč. Čo je to myelinizácia, kedy nastáva u detí senzitívne obdobie na odpliekovanie a čo vlastne v celom procese potrebujú naše deti od nás sa dozviete v tomto úvodnom videu.

V druhom videu sa dozviete ako to majú deti s cikaním od prenatálneho obdobia až po záchod a čo robiť keď vznikne záujem o nočník. Tá druhá informácia nám  veľmi pomohla a nasmerovala správnym smerom. Taktiež sa dozviete kde by mal byť nočník uložený, kedy je dobré začať cikať mimo plienku a čo robiť, keď premeškáte vhodné obdobie na odplienkovanie.

V treťom videu Marcelka hovorí o možných alternatívach k jednorázovej plienke a že je veľmi dôležité si uvedomiť, že každý to má ináč. Skvelá pomôcka k tomu, ako to efektívne komunikovať s vašim dieťaťom je poznať aký komunikačný tip vaše dieťatko je. Aké komunikačné tipy u deti poznáme a čo na nich platí sa dozviete práve v tomto videu. U mňa teda došlo hneď k niekoľkým uvedomeniam.

Priznám sa, že štvrté a piate video som už v danom týždni nestihla a odplienkovali sme sa bez nich ale zo zaujímavosti som si ich pozrela neskôr a teda máme ešte čo dolaďovať. :)

Štvrté video je praktické a nájdete v ňom informácie, či je dôležité pri odplienkovaní aby si dieťa vedelo dať dolu samo tepláčiky, aké je vhodné pripravné prostredie v tomto období a aké to je úplne odplienkované dieťa. Ako to vyzerá u detí, ktoré sú aktívne a ako tomu pomôcť ak máte doma pokojné dieťatko a taktiež o indiánskej metóde, o ktorej som počula prvý krát. :)

V tomto videu sa mi veľmi zapáčila veta: „Nehoda nie je nehoda ale proces učenia sa.“ A určite si nájde uplatnenie aj v iných životných situáciách v živote s deťmi ale aj nás dospelých.

V záverečnom piatom videu nájdete informácie o nočnej plienke a kakaní a prekážkach, ktoré môžu v celom procese nastať.

Skvelé je, že Marcelka všade spomínala svoje vlastné osobné skúsenosti ale tiež skúsenosti zo škôlky.

Takže takto sme sa odplienkovali my, vďaka skúsenostiam od dievčat z montemama.sk to bolo naozaj rýchle, povedala by som až nečakané. :D

Ak Vás čaká tento dôležitý míľnik, tento kurz vrelo odporúčam. Vďaka kurzu zistíte, ako to tie naše deti vlastne naozaj majú a ušetríte si veľa pokus/omyl situácii no a hlavne prejdete celým procesom v pokoji a bez stresu. :)

Dievčatá otvárajú k 15.8.2022 tento kurz poslednýkrát s polročnou podporou dvoch skúsených lektoriek, s kódom pozicovna50 ho máte za plovicu. :)

VIAC O KURZE NÁJDETE TU :)

Prajeme pokojné odplienkovanie. :)

 

Umenie s deťmi: Od Fidlibuma k Pollockovi

Máte aj vy dieťa ktoré je neoblomné, vytrvalé? Ja mám. Môžem povedať, že nie vždy ma to poteší. Hlavne vtedy nie, keď si malý objaviteľ dupe nôžkou a ja potrebujem vyriešiť v ten moment niečo „dospelácky“ dôležité.
 
Bolo tak tomu aj jednu júnovú nedeľu. Malý objaviteľ už druhý deň prosil slovne, aj neslovne o pokus zo vzdelávacej relácie Fi...um. Išlo o vytvorenie pravidelnej špirály za pomoci fľaše, farby. Pokus to nebol náročný, no... však čítajte. :)
 
Poznáte to, nedeľa. Nedeľný obed, potom možno uspávanie detí a vymýšľanie kam dnes pôjdeme na výlet. STOP! STOP! STOP! Zaznelo mi zrazu v hlave, zastavila sa a nadýchla. Haló, veď o nič nejde. Pár minútové tvorenie. A tak sme šli na to! S pomocníkmi sme sa rozhodli tento pokus vyskúšať von. Zdalo sa mi to bezpečnejšie nakoľko zavesená fľaša s farbou na špagáte rada robí neporiadok. :)
 
Do pár krátkych minút sme mali všetko nachystané. Vybrali sme si krásne miestečko na záhrade. Keďže tráva na ktorej sme tvorili sa neskôr použije ako krmivo, rozhodla som sa ju prekryť igelitom. Fúkal vetrík a náš igelit začal ožívať, hoci sme ho ukotvili dvoma drevenými stojkami. A tak aby sa malým objaviteľom neplietli nožičky do poletujúceho igelitu, pridali sme naň aj staré tehly ktoré sa na nás usmievali v tráve. :) 
 
    
 
Hotovo podklad a ošetrené prostredie sme zvládli. Hurááá. Ide sa na ďalšiu fázu. Fľašu bolo potrebné zavesiť na nejakú latu, tyč, metlu. Ja som použila tyč od detského stanu. Upevnila som ju na dve stojky špagátikom. Potom sme do fľaše vyvŕtali dieru... teda dierisko. Našli sme starý klinec ktorý bol ale kameňom úrazu v neskoršej fáze pokusu. Po vyvŕtaní diery do vrchnáčika fľaše sme odstrihli dno fľaše. „Tu sa bude liať farba“ oznámil malý objaviteľ. A ja som ho počúvala, veď on najlepšie poznal postup. Farbu som vybrala akrilovú. Bol to taký pozostatok a trochu som ju zriedila s vodou. Pod fľašu sme umiestnili výkres, najväčší aký sme doma našli – A3. Samozrejme vetrík sa hral aj s výkresom, no na nás sa znova usmiali staré dobré tehly. Do fľaše sme sa s pomocníkmi po dohode rozhodli vliať najskôr jednu farbu. Ako sme ju liali prekvapilo nás, že farba sa vylieva rýchlo a vôbec sa to na špirálu zo známej relácie nepodobá. Bola možno riedka, alebo hustá alebo za to môže ten klinec. Ktovie. Paradoxne môj objaviteľ si toho ani nevšimol. Bol pohltený do tajov stekania farby a vytláčal všetky jej pozostatky ako o dušu. Potom sme sa rozhodli že náš pokus sa asi nezdaril vďaka hustej farbe... a pridali sme ešte viac vody. Teraz na rad prišla asistentka a stláčala tubu s druhou farbou. Farba sa liala rýchlejšie, no stopa po špirále nie a nie sa objaviť. Nevadí, obdivovali sme zlievanie a miešanie farieb.
 
   
 
Mňa v tomto procese napadlo použiť staré výtvarné pokusy mojich detí a z tej masy farby ktorá vznikla spraviť odtlačok. Pretvoriť tak expresívne vyjadrenie maľby do grafickej podoby. Deti si vybrali valčeky (v tomto prípade grafické) priložili na pofŕkaný výkres ich kresby a prechádzali valčekom. Tu sa začala skutočná zábava. Výkres hladkali, búchali po ňom. A keď som pripínala na sušiak prvé odtlačky oni si už veselo užívali hru s farbou. Za pomoci valčeka roztierali farbu na všetky strany. Tá skončila na ich nohách, igelite aj mimo. A do pôvodného výkresu vyrobili dieru a nazvali ju zrkadlom. Samozrejme ich super dielo Zrkadlo som včas zachránila a povesila k ostatným. No oni ešte naďalej roztierali farbu po všetkom, čo ich napadlo. Keď sa toho nabažili, dohodli sme sa že si poumývajú pracovné nástroje. A samozrejme to urobili s veľkou chuťou. Veď voda láka každé malé dieťa. Takto som zabila dve muchy ... deti boli ponorené do zmysluplnej činnosti, nevedeli ako a podieľali sa na upratovaní prostredia po tvorení. Ja som vedľa ich umývacieho času stihla poupratovať stavbárske pomôcky ktoré nám veľmi poslúžili.:) Užili sme si to na koniec všetci. Deti skúmali miešanie farieb, naučili sa nové slovo po anglicky – dripping / liatie /, spoznali že takto nejak maľoval aj ujo Pollock a hlavne že keď sa niečo čo si naplánujeme nepodarí nie je to koniec sveta. Je to začiatok nových možností. A tak tvoria všetci umelci.
 
  
 
Mne po dlhom čase dobre padlo sa konečne zas ponoriť do tajov tvorby. Prestať riešiť prečo nie, a otočiť to na: prečo nie? Nadýchnuť sa a spomaliť, užiť si čas spolu, odovzdať, sprevádzať. Hlavne byť prítomná tu a teraz.
 
Pre predplatiteľov časopisu Rok s dieťaťom som spracovala postup ako tvoriť na tému dripping – Jackson Pollock. Nájdete tam jednoduchý návod, obrazovú prílohu, niečo málo o Jacksonovi Pollockovi pre malé deti. Čo sa dá alebo kde sa dajú takéto dielka použiť. Ako s výsledkom pracovať ďalej.
 
Hlavne nezabúdajte že to čo sa nepodarí nás posúva. A stačí vnímať tu a teraz, lebo to je zážitok.
 
Majte krásne tvorenie. :)



Inzeráty, ktoré sa Vám môžu páčiť







Sme prvá online požičovňa hračiek, hier, kníh a vecí pre deti, ktorá je dostupná pre všetkých. Na lokálnej úrovni prepájame tých, ktorí chcú hračku požičať, s každým, kto má o hračku záujem. Veríme, že týmto spôsobom prispejeme k šetreniu našej planéty a naše deti odbremeníme od zbytočností, ktorými sú denne obklopované. Zároveň dúfame, že vám umožníme rozvoj vašich detí s pomocou zmysluplných hračiek, hier a kníh.

V neposlednom rade vám ponúkame aj príjemnú možnosť šetrenia rodinného rozpočtu a privyrobenia si. Viac o nás si môžete prečítať kliknutím na nasledujúce odkazy

 

NÁŠ PRÍBEH AKO FUNGUJEME?




Prečo by sme si mali hračky navzájom požičiavať?

ŠETRENIE

Tým, že si hračku od niekoho požičiate, šetríte rodinný rozpočet. Za cenu jednej novej hračky, ktorá by stála nevyužitá v skrini, môžete mať aj päť ďalších. Požičané hračky môžu navyše lepšie uspokojiť aktuálne potreby vášho dieťata.

ZÁROBOK

Požičiavaním hračiek si môžete výrazne vylepšiť svoj rodinný rozpočet. Záleží len na vás, aké hračky, koľko a za akú sumu ponúknete. A ak si hračky požičiate, podporíte tým ešte aj ekonomiku na lokálnej úrovni.

EKOLÓGIA

Uprednostnením požičania pred kúpou novej hračky výrazne šetríte našu planétu. Znižujete odpad nielen z nevyužitých hračiek, ale aj z obalov nových hračiek. Opakované používanie vecí je tiež formou recyklácie.

ROZVOJ DIEŤAŤA

Požičiavaním hračiek rozvíjate svoje dieťa hneď vo viacerých smeroch. Okrem možnosti hrania sa s rôznymi hračkami dôležitými pre rôzne vývinové obdobia, zlepšujete svojim deťom emocionálnu inteligenciu a finančnú gramotnosť.



Vytvoriť bezplatný účet
©2021-2022 pozicovnahraciek.sk všetky práva vyhradené | o tento portál sa stará domarstudio.sk