Tip na výlet: Park oddychu Inspiro v Ivanke pri Dunaji | Požičovňa hračiek
Prihlásiť sa    Vytvoriť účet

Tip na výlet: Park oddychu Inspiro v Ivanke pri Dunaji

Zverejnené: 13.06.2022 | Kristína Agabalenc

Článok o tom ako sa aj cesta do kaviarne s detským kútikom môže stať naozajstným dobrodružstvom. :D
 
Určite to poznáte - vy, kamoška, jej deti, vaše deti a spontánny nápad - poďme deťom urobiť výlet vlakom. Kam? Nie niekam ďaleko. Malý bude mať narodky. Vždy som chcela ísť do Inspira v Ivanke pri Dunaji. Ok, poďme. Poďme. A veru sme šli. :D
 
A tak sme sa teda všetci plný očakávaní stretli v osudný deň na Hlavnej stanici v Bratislave. Dve mamy, 4 deti a kočík sa vybrali cestou slovenskými vlakmi tri zastávky. :D A teda, tie tri zastávky im nahradili minimálne 2 hodky vo fitku. :D
Tréning začal hneď na stanici, keď jedna z nás musela odbehnúť ešte na wc a tá druhá ostala na tie štyri deti sama. Nebudem vám klamať, potila sa už len pri predstave že sa všetky rozbehnú iným smerom a v duchu ďakovala, že aspoň to jedno je ešte v kočíku. Aj keď o pár minút už za ten kočík tak ďakovať nebude. :D Ale teda ako tam tak stála s tými štyroma deťmi v tichej modlitbe aby sa držali pokope, jednému, tomu najmladšiemu chodiacemu začala chýbať mamina a rozbehla sa (a verte mi, tie deti majú neuveriteľné zrýchlenie :D) smerom ku schodom. Adrenalín začal stúpať, čo robiť? Nechať tri deti osamote? Nechať utekať jedno dieťa? Mozog vyhodnotil, že sa ide zachrániť to utekajúce dieťa, ktoré ale veľké nadšenie z tejto záchrannej akcie nezdieľalo. Pohľady okoloidúcich a vety tipu veď maminka ti nechce zle nepomáhali ani malej ani veľkej. :D Situácia s rýchlym útekom sa zopakovala asi ešte dvakrát ale potom sme už uzreli svetlo na konci tunela a to v podobe maminy. :D Tá druhá, čakajúca s deťmi si teda vydýchla, aplikovala istú dávku deodorantu a výlet mohol pokračovať. :D
 
Presun na nástupište prebehol celkom rýchlo a bez nejakých komplikácii, všetci sme ocenili, že sa na hlavnej stanici v 21 storočí nachádzajú také vymoženosti ako výťah. Čo sa však 21vému storočiu nepodobalo bol vlak, ktorý nás čakal na nástupišti. Áno, áno, presne tak, cestovali sme dve mamy, 4 deti a kočík tri zastávky starým veľkým trojschodovým vlakom do ktorého má problém nastúpiť jeden dospelý a nie ešte takáto divoká zostava ako sme boli my. Týmto ďakujeme pani sprievodkyni za veľkú ochotu, že nám pomohla s nákladom a o približne 10 minút aj s výkladom. Bola to celkom logická hádanka, kto pôjde hore, kto bude dole a ktoré deti sa budú nakladať a vykladať ako prvé. U koho hrozí možnosť úteku a objavovania okolia viac a popravde, bol to taký stres, aj s tou batožinou, čo je k štyrom deťom potrebná, aj s tým kočíkom, že už si nepamätám, ako presne sme to vyriešili. :D Každopádne sme nastúpili a aj vystúpili.
 
Cestu vlakom si deti užili, my sme predychávali a usmievali sa pri debatkách čerstvo štvorročného a takmer päťročnej. Po adrenalínovom vystúpení sme sa potešili, že Park oddychu Inspiro je nadohľad a v podstate stačí obísť železničnú stanicu a prejsť cez parkovisko a dostanete sa k bráničke, ktorá vás prenesie do príjemného prostredia, kde si poviete, že všetky tie peripetie stáli za to. A tak sa tešili dospelé ale aj deti a hneď utekali testovať preliezky, pieskovisko a odrážadla, ktoré sa nachádzajú vo vonkajšom areáli.
 
Asi po hodinke sme sa presunuli do vnútra, kde sme našli veľkú šmýkľavku, trampolíni a preliezky s množstvom guličiek, kde sa naše deti vyhrali asi najviac. Pre nás to bol mierny adrenalín nakoľko sa lozilo, šmýkalo, skákalo a preliezalo ale deti to zvládli perfektne a mali naozaj skvelú zábavu. Keď prišiel čas parminutového oddychu, dali sme si výborný vývar, cestoviny, pizzu a koláčik, bolo naozaj z čoho vyberať a aj obsluha bola skvelá a veľmi milá.
 
 
 
Po obede sa deti presunuli do veľkého vnútorného detského kútika, kde si našli svoje všetky 4 deti vo veku 1 až 5 rokov. Najväčší úspech mal čln uprostred, kde sa všetci štyria hrali na kapitánov a teda prišiel rad aj na nás a my sme si v kľude vypili kávu a tuším sa nám darilo viesť aj zmysluplný dialóg v priebehu asi 20 minút. Dlho budem na tento zážitok spomínať. :D
 
Pred odchodom sme si ešte pozreli vtáčiky, čo mali v exteriéry, zbalili veci (samozrejme táto odchodová akcia trvala asi 30 minút :D ) a vybrali sa smerom na vlakovú zastávku. Tam sme ostali nemilo prekvapené, že náš vlak bude meškať asi 15 minút. Z 15tich to narástlo na 50. Dlhých 50 minút s unavenými deťmi a vyčerpanými matkami. Viete si to prestaviť? Nechcite. :D Ale prežili sme. Síce sme sa asi všetci cítili ako ten starý vlak neborák, ktorý si nás prišiel vyzdvihnúť a my sme opäť sme nakladali a vykladali a ľudia dookola pomáhali. Ale štastne sme dorazli späť a musíme povedať, že deťom sa výlet naozaj páčil a nesmierne si to užili.
 
 
A my dve tiež, veď čo by človek neurobil pre tie malé stvorenia. Ak by bol vlak bezbariérový a nemeškal by, radila by som to do kategórie dokonalý výlet. Takto by som to zhodnila, že bolo to skvelé, ale nabudúce autom. :) A že si to nabudúce určite urobíme, či sa týka Inspira, nemáme čo vytknúť, odporúčame všetkými desiatimi a veríme, že sa nám tam toto leto podarí urobiť minimálne aspoň jeden výletný deň.

Články, ktoré sa Vám môžu páčiť

Pokusy s deťmi: Miešanie farieb

Dlhé zimné večery nás priviedli k tomu, že niet lepšieho času na pokusy ako práve teraz. :) A tak sme začali a toto je prvý z nich. :)
Ak vaše deti majú radi farby, miešanie, prelievanie, vytláčanie, maľovanie, otláčanie, určite si v celom procese nájdu niečo, čo ich zaujme.
 
Budete potrebovať:
6 pohárikov (zaváraninových alebo akýchkoľvek priehľadných. My sme mali z detských výživ.)
6 kusov kuchynských servítok
farby: modrá, žltá, červená (my sme použili temperové v kombinácii s potravinovými)
štetce alebo špajle na miešanie farieb
 
 
Poháriky je potrebné si rozložiť do kruhu a na striedačku ich naplniť vodou. Deti to dolievali z džbánika a tak sme precvičovali jemnú motoriku ale aj logické myslenie. :) Jeden prázdny, jeden plný. :) 
Potom sme do plných pohárikov pridali farby a tu sme sa pekne porozprávali, aké základné farby poznáme a čo to vlastne znamená, že sú základné (a teda, že nemôžu vzniknúť zmiešaním iných farieb). Že ich to nalievanie vody, vytláčanie a miešanie farieb nesmierne bavilo asi nemusím ani písať. :)
Tu by som len upozornila, že modrú a žltú sa pokúste urobiť čo najsilnejšiu, my sme mali príliš silnú červenú a s tými menej sýtejšími nám neprichádzal požadovaný efekt a tak sme ešte za pochodu pridávali potravinárske farby (pre pochopenie :) - namiesto oranžovej nám vznikala svetločervená a namiesto fialovej tmavočervená :D )
 
 
Ďalším krokom bola príprava servítok, ktoré sme preložili na viackrát do tvaru obdlžníčkov, mne sa zdali pridlhé, tak som z nich kúsok odstrihla, ale naše poháriky boli z tých menších. Servítky sme vložili do pohárikov ako na foto nižšie a už sme len čakali.. a čakali.. a čakali.. :)
 
 
Čakanie však stálo za to :) Pokus si môžete urobiť večer a ráno nájsť výsledok, u nás to bolo cca 2 hodiny kým sme pokus finálne mohli vyhodnotiť. :) Ale počas tých dvoch hodín sme chodili pozorne sledovať čo sa to deje a ako sa to deje a aké farby nám vznikajú zmiešaním červenej a žltej, červenej a modrej a žltej a červenej. Až sme došli na to, že nám to pripomína dúhu. :)
 
 
A tak sme začali pátrať, koľko a aké farby má vlastne dúha? A ujo google nám dal odpoveď. Je ich 7 a to konkrétne červená, oranžová, žltá, zelená, modrá, tmavomodrá (indigo) a fialová. Vlastne takmer všetky, ktoré sa nám podarilo zmiešať a ešte aj v podobnom poradí. :) A tak sme si povedali, že si z pásikov skúsime urobiť vlastnú dúhu. :)
 
 
No a potom došlo už k vlastnej tvorbe, ku ktorej vám prajem pevné nervy a krásny estetický zážitok. :D My sme sa pri nej naučili, že nie je nesprávne niečo vyliať ale po sebe neupratať. :))
 
 
 
Týmto pokusom sme sa inšpirovali na internete a naozaj ho odporúčame, na dve tri hodinky máte o zábavu postarané a rozvinú sa vám pri ňom krásne témy. Jedinej otázky čo som sa bála bola, že ako vzniká dúha :) nakoľko odpovede čo mi ujo google narýchlo poskytol by som neviem ako tlmočila do detského chápania. Otázka ale našťastie nepadla.
 
Padla nám ale otázka, čo je to vlastne hmla? Počas zahmlených Vianoc. :)) A o tom bude náš ďalší pokus na ktorý sa chystáme a nájdete ho na našom blogu. :)

Ako sme v lete dali plienku preč :)

Tento článok nebude o hračkách a hraní sa, ale o jednom veľmi dôležitom míľniku v živote každého dieťaťa a jeho rodiča a to o odplienkovaní. V úvode môžem povedať, že som vôbec nemala v pláne tento míľnik prekročiť počas tohto leta. Dcérka bude mať dva roky až v novembri a staršieho som odplienkovala tri dni pred jeho druhými narodeninami. Ten je však májový, prichádzalo leto, skúsili sme, vyšlo to. :)

Mladšia je novembrová a tak som mala teda pochybnosti a starosti ako len my dáme tu plienku dole počas zimy. Slečna to však vyriešila za mňa. :)

Niekedy na prelome mája/júna som si u nej začala všímať zvýšený záujem o nočník. Sledovala brata čo robí, sledovala nás čo robíme na wc a napodobňovala. :) Tak sme jej jeden ružový nočníček zaobstarali a často s bratom sedávali spolu. Starší nechce kakať do záchodu, tak vtedy ešte sedí na nočníku a v tomto období mal teda ku kakaniu parťáčku. :D

Ale teda u mladšej sme to brali skôr ako zábavu, nakoľko som to ja v sebe mala nastavené tak, že správny čas na pohodové a rýchle odpliekovanie je až okolo dvoch rokov. Že ak by sme začali skôr, len nás budem trápiť. No a veru som sa veľmi mýlila. :)

Ako na zavolanie práve v tomto našom nočníkovom období otvorili dievčatá z montemama.sk kurz Bez plienky a bez stresu a teda keďže sa vo mne razantne bilo či to dcérka dá a je už pripravená alebo je ešte malá a máme čas, prihlásila som sa. A bolo to skvelé rozhodnutie, nakoľko sme sa odpliekovali naozaj bez stresu a do týždňa sme boli teda bez plienky. Moje 20 mesačné dieťatko to zvládlo úplne bravúrne a musím pochváliť aj seba, že ja s ním. :D Myslím, že ak by som do kurzu nevstúpila, najpravdepodobnejšie by som to naťahovala do spomínaného novembra. Aj keď treba ešte podotknúť, že leto a teplé počasie boli u mňa tiež veľkým motivátorom a v neposlednom rade dcérkin záujem o vec.

Kurz vedie skúsená lektorka Marcela Gregorovičová Mrázová a k dispozícii máte 5 videí. Hneď prvé video mi otvorilo oči, čo sa to vlastne u mojej dcérky aktuálne deje a začala som sa na celý proces pozerať úplne ináč. Čo je to myelinizácia, kedy nastáva u detí senzitívne obdobie na odpliekovanie a čo vlastne v celom procese potrebujú naše deti od nás sa dozviete v tomto úvodnom videu.

V druhom videu sa dozviete ako to majú deti s cikaním od prenatálneho obdobia až po záchod a čo robiť keď vznikne záujem o nočník. Tá druhá informácia nám  veľmi pomohla a nasmerovala správnym smerom. Taktiež sa dozviete kde by mal byť nočník uložený, kedy je dobré začať cikať mimo plienku a čo robiť, keď premeškáte vhodné obdobie na odplienkovanie.

V treťom videu Marcelka hovorí o možných alternatívach k jednorázovej plienke a že je veľmi dôležité si uvedomiť, že každý to má ináč. Skvelá pomôcka k tomu, ako to efektívne komunikovať s vašim dieťaťom je poznať aký komunikačný tip vaše dieťatko je. Aké komunikačné tipy u deti poznáme a čo na nich platí sa dozviete práve v tomto videu. U mňa teda došlo hneď k niekoľkým uvedomeniam.

Priznám sa, že štvrté a piate video som už v danom týždni nestihla a odplienkovali sme sa bez nich ale zo zaujímavosti som si ich pozrela neskôr a teda máme ešte čo dolaďovať. :)

Štvrté video je praktické a nájdete v ňom informácie, či je dôležité pri odplienkovaní aby si dieťa vedelo dať dolu samo tepláčiky, aké je vhodné pripravné prostredie v tomto období a aké to je úplne odplienkované dieťa. Ako to vyzerá u detí, ktoré sú aktívne a ako tomu pomôcť ak máte doma pokojné dieťatko a taktiež o indiánskej metóde, o ktorej som počula prvý krát. :)

V tomto videu sa mi veľmi zapáčila veta: „Nehoda nie je nehoda ale proces učenia sa.“ A určite si nájde uplatnenie aj v iných životných situáciách v živote s deťmi ale aj nás dospelých.

V záverečnom piatom videu nájdete informácie o nočnej plienke a kakaní a prekážkach, ktoré môžu v celom procese nastať.

Skvelé je, že Marcelka všade spomínala svoje vlastné osobné skúsenosti ale tiež skúsenosti zo škôlky.

Takže takto sme sa odplienkovali my, vďaka skúsenostiam od dievčat z montemama.sk to bolo naozaj rýchle, povedala by som až nečakané. :D

Ak Vás čaká tento dôležitý míľnik, tento kurz vrelo odporúčam. Vďaka kurzu zistíte, ako to tie naše deti vlastne naozaj majú a ušetríte si veľa pokus/omyl situácii no a hlavne prejdete celým procesom v pokoji a bez stresu. :)

Dievčatá otvárajú k 15.8.2022 tento kurz poslednýkrát s polročnou podporou dvoch skúsených lektoriek, s kódom pozicovna50 ho máte za plovicu. :)

VIAC O KURZE NÁJDETE TU :)

Prajeme pokojné odplienkovanie. :)

 

Boli sme sa pozrieť: Zakopané s deťmi (na jar)

Boli sme sa pozrieť v Zakopanom :)). O Zakopanom sme počúvali zo všetkých možných strán ako je tam krásne a ako sa tam všetci radi vracajú. V zime :D My nie sme veľmi zimné tvory ale Zakopané sme vidieť chceli, a tak sme sa tam vybrali takto na jar. Koncom mája. A veru neľutujeme. Zakopané neostalo svojej povesti nič dlžné a bolo tam nádherne aj mimo zimnej sezóny. A vlastne aj letnej. No ľudí tam bolo dosť. V oblasti sme pobudli skoro týždeň počas ktorého nám stihlo aj pršať aj krásne svietiť slniečko. Našťastie sme mali super apartmán kde nám ani škaredšie počasie nevadilo a nakoniec sme okrem "turistických pascí" v Zakopanom navštívili aj vrch Gubalowka a Chocholowskú dolinu.
 
ZAKOPANÉ
Hlavné zimné mesto Poľska je centrom poľskej časti Tatier a zároveň najvyššie položeným mestom v Poľsku. Mesto je pomerne rozľahlé no jedinečnú atmosféru zažijete na ulici Krupówki, ktorá je celkom dlhá ale prechádzka je veľmi príjemná. Aj bez snehu sa cítite ako v rozprávke. My sme na prvú prechádzku išli hneď prvý večer. Ulica bola skoro prázdna, reštaurácie a kaviarne vysvietené a plné ľudí. Veľmi príjemná a útulná atmosféra. Návšteva nás naladila na celú dovolenku :) O pár dní neskôr sme sa tam vrátili počas bieleho dňa a atomosféra bola hneď o niečo iná. Ulica bola plná ľudí, okrem reštaurácií a kaviarní otvorené aj typické poľské obchodíky s kadečím od ktorých je dosť ťažké odtrhnúť dve zvedavé deti.
 
Na celý deň hlásili prehánky, tak sme boli pripravený, že ponavštevujeme interiérové turistické atrakcie. Cestou z apartmánu sme sa zastavili v Podwodnom svete. Pri vstupe dievčatá zostali ohúrené pri pohľade na kostru dinosaura v akváriu a tajuplnú uličku pomedzi ryby. A potom sme zistili, že to je vlastne všetko :D. Za tajuplnou uličkou je ešte jedna tmavá miestnosť, ktorá ale veľmi nazaujala. Tak ak zvažujete návštevu, pokojne vynechajte a choďte radšej niekam inam.
 
Len nie do "ľadového labyrintu" na ulici Krupówki kde na vás pri vstupe bude mávať Elza s Annou, Olafom a tučniakmi. Ťažko sa však argumentuje s dvomi Elza maniačkami a tak sme sa boli pozrieť :). Labyrint je na záhrade domu a východ má cez obchod s cukríkmi. Neviem či to bol zámer ale vyzeralo to tam trošku ako z treťotriedneho hororu :D A možno práve to sa dievčatám páčilo, také jemné strašidelno. Moju mienku doklepla figurína v lanovkovej kabíne, ktorá sa tvárila nenápadko no keď sme sa k nej priblížili začala sa smiať a hýbať rukou. Nuž, hľadala som prvú cestu von :D Okrem týchto dvoch atrakcií, ktoré pokojne vynechajte nájdete priamo v centre aj papagáje a králiky aj park ilúzií. Toto sme už nestihli ale veríme, že to bolo lepšie ako naše dve návštevy:D
 
Náladu ale napravila kaviareň do ktorej sme sa uchýlili pred dažďom. Dokonca aj baby si posedkali v kreslách celkom dlho a v kľude (na ich pomery) a my sme si vychutnávali vynikajúcu kávu s ešte lepšou pralinkou namiesto klasického keksu s výhľadom na ulicu. Priamo na ulici Krupówki je aj obchodné centrum a turisticko - informačná kancelária kde sme sa boli opýtať na turistické trasy vhodné pre kočík. Pani nám odporučila Gubalowku a Chocholowskú dolinu. Tak sme sa tam teda šli pozrieť.
 
 
GUBALOWKA
 
Jednou z odporúčaných trás vhodných pre kočíky bol vrch Gubalowka. Popravde sme si nestihli zistiť ako to tam vyzerá a tak sme verili pani v informačnom centre, že je to pekná prechádzka po hrebeni po asfaltovej ceste. Hore nás vyvezie zubačka a je tam aj reštaurácia. A tak aj bolo. Akurát sme netušili, že to tam vyzerá tak trochu ako na tržnici v Jablonke. Len s krajším výhľadom :) Zubačka vyráža kúsok od centra Zakopaného, parkovanie je všade platené ale zaparkujete bez problémov. Už dole je pomerne dosť stánkov s kadečím od syrov cez varešky až po kožušiny. Zubačka chodí každú chvíľu. Keď sme išli my ráno hore bola celkom prázdna. Po vystúpení nás ohúril krásny výhľad na Tatry. Celý areál je veľmi pekne upravený. Nájdete tu reštaurácie aj bufety. WCka sú platené ale dá sa platiť kartou (asi 0,40€). V hlavnej reštaurácii majú aj typické poľské polievky, ktoré sme neochutnali. Výhľad si môžete ale užiť aj len tak z mnohých lavičiek ktoré tu sú.
 
Keď prejdete za tento komplex dostanete sa na spomínanú asfaltovú cestu, ktorá vedie po hrebeni. Prechádzku panenskou prírodou však nečakajte. Po asfaltke chodí pomerne dosť áut aj motoriek a pozdĺž celej cesty sú rôzne stánky. S trdelníkmi, oblečením, syrmi, hračkami a hracími automatmi pre deti (také tie vláčiky a vrtulníky ako v obchodných centrách. Akurát že tu sú úplne všade kde sa nejaké dieťa môže mihnúť). Prechádzka nám trvala neuveriteľne dlho a bola dosť strastiplná ale bolo tu aj niekoľko krásnych výhľadov a rozprávkových scenérií.
 
Keď sa nám podarilo dostať až na koniec, zistili sme, že tu vedie ešte chodník k lanovke. Tu už neboli takmer žiadny ľudia, tak sme si konečne vychutnali trošku tej prírody. Cesta bola panelová, tak spiace dieťa trošku vytriaslo ale nič strašné. Lanovka, ktorá tu premáva je taká stará klasická nekritá. Aby sa dieťa mohlo previesť musí spĺňať výškový limit. Staršia spĺňala tak sa s ockom previezli (s cestou späť asi 40min). Mladšia spala tak som si vychutnávala výhľady a ticho. Až kým neprišli dve triedy stredoškolákov na školskom výlete :D
 
CHOCHOLOWSKÁ DOLINA
 
Po zážitku na Gubalowke a lá "poľská tržnica" a vedomím, že ďalší týždeň budeme v Krakow sme zúfalo potrebovali prísun prírody. Veľké nádeje sme vkladali do našej jedinej šance na kočíkový výlet a to do Chocholowskej doliny. Počasie nám vyšlo krásne ale stres zo stánkov zostal :D Našťastie sme sa krásnej prírody dočkali. Hneď za odbočkou smerom do doliny na nás mávalo niekoľko správcov parkovacích miest, pri treťom sme podľahli a zaparkovali ale mohli sme ísť ešte kľudne ďalej. Priamo pri vstupe do doliny je ešte jedno veľké parkovisko. Pred vstupom je aj reštaurácia kde si môžete dať kávu, zmrzku alebo nejaký rezník.
 
Aby ste mohli vstúpiť do doliny, platí sa vstupné. Asi 2€, to len aby ste vedeli :D Aj tu nájdete nejaký ten stánok so zmrzlinou, syrmi aj suvenírmi ale veľmi málo a dievčatá mali konečne príležitosť sa vybehať v kľude bez stresu z áut a ľudí.
 
Niekde na konci doliny by mala byť aj chata. Zhruba do polovice po koniec asfaltovej cesty sa môžete odviezť cestným vláčikom (2€). Na tabuli písalo, že na chatu je to 1:55 hod. Naším tempom o hodinu neskôr bolo na tabuli, že k chate je to 1:15 :D Tak sme tam nešli. Ale kočíkom by sme tam ani nevyšli. V každom prípade prechádzka Chocholowskou dolinou bola veľmi príjemná. Prirovnala by som to k Čutkovskej alebo Valčianskej doline.
 
 
Pár technických info na záver: Bývali sme v neďalekej dedinke Koscielisko v apartmánoch Sun&Snow. Vo veľkom apartmánovom dome sme boli 2 dni úplne samy. Mali sme balkón s výhľadom na Tatry a v záhrade drevené ihrisko s pieskoviskom a spúšťacou lanovkou. Ideálne miesto kým mal ocko homeoffice :). Pešo sme sa dostali do obchodov Žabka aj do cukrárne v Koscielisku. Tu sa dalo platiť kartou ale v stánkoch iba hotovosťou. Oplatí sa vybrať a zameniť hotovosť ešte na Slovensku. Kurzy v bankomatoch neboli veľmi priznivé.
 
Okrem Gubalowky a Chocholowskej doliny môžete ísť ešte na Kasprov vrch. Ten ale nie je vhodný pre kočíky. Vedie tam vysutá lanovka, lístok je asi 4x drahší ako na Gubalowku a môžete tam byť asi 1,5 hodiny maximálne. Ak máte radšej aquaparky tak jeden je priamo v Zakopanom a jeden neďaleko a volá sa Chocholowskie termy. Nenavštívili sme ani jeden tak nevieme povedať, ktorý je lepší. Priamo v centre Zakopaného pri ulici Krupówki je aj park kde sa môžete poprechádzať ak v Zakopanom strávite viac dní.



Inzeráty, ktoré sa Vám môžu páčiť







Sme prvá online požičovňa hračiek, hier, kníh a vecí pre deti, ktorá je dostupná pre všetkých. Na lokálnej úrovni prepájame tých, ktorí chcú hračku požičať, s každým, kto má o hračku záujem. Veríme, že týmto spôsobom prispejeme k šetreniu našej planéty a naše deti odbremeníme od zbytočností, ktorými sú denne obklopované. Zároveň dúfame, že vám umožníme rozvoj vašich detí s pomocou zmysluplných hračiek, hier a kníh.

V neposlednom rade vám ponúkame aj príjemnú možnosť šetrenia rodinného rozpočtu a privyrobenia si. Viac o nás si môžete prečítať kliknutím na nasledujúce odkazy

 

NÁŠ PRÍBEH AKO FUNGUJEME?




Prečo by sme si mali hračky navzájom požičiavať?

ŠETRENIE

Tým, že si hračku od niekoho požičiate, šetríte rodinný rozpočet. Za cenu jednej novej hračky, ktorá by stála nevyužitá v skrini, môžete mať aj päť ďalších. Požičané hračky môžu navyše lepšie uspokojiť aktuálne potreby vášho dieťata.

ZÁROBOK

Požičiavaním hračiek si môžete výrazne vylepšiť svoj rodinný rozpočet. Záleží len na vás, aké hračky, koľko a za akú sumu ponúknete. A ak si hračky požičiate, podporíte tým ešte aj ekonomiku na lokálnej úrovni.

EKOLÓGIA

Uprednostnením požičania pred kúpou novej hračky výrazne šetríte našu planétu. Znižujete odpad nielen z nevyužitých hračiek, ale aj z obalov nových hračiek. Opakované používanie vecí je tiež formou recyklácie.

ROZVOJ DIEŤAŤA

Požičiavaním hračiek rozvíjate svoje dieťa hneď vo viacerých smeroch. Okrem možnosti hrania sa s rôznymi hračkami dôležitými pre rôzne vývinové obdobia, zlepšujete svojim deťom emocionálnu inteligenciu a finančnú gramotnosť.



Vytvoriť bezplatný účet
©2021-2022 pozicovnahraciek.sk všetky práva vyhradené | o tento portál sa stará domarstudio.sk