Ak máte doma malého zvedavca, ktorého fascinuje svet dinosaurov, týmto magnetickým kufríkom určite zabodujete. Kufrík obsahuje sadu 10 kartičiek s obrázkami a názvami dinosaurov a 40 magnetiek, z ktorých môžete jednotlivých dinosaurov vyskladať. Teda každý dinosaurus je zložený zo štyroch častí.
Po otvorení kufríka si s vašimi najmenšími vyberiete kartičku dinosaura, ktorého by ste chceli vyskladať, a hľadáte jednotlivé magnetky, ktoré k nemu patria. Tie sú rozdelené na tieto časti: hlava, predná časť trupu, zadná časť trupu a chvost. Po nájdení správnej magnetky ju priložíte na magnetický obrázok krajinky. Krajinka sa nachádza z vnútornej strany kufríka. A potom hľadáte ďalšiu magnetku. Až kým ich nenájdete všetky štyri a dinosaurus je zložený. :)
Takto vyzerá bežné hranie, ale kufrík môžete využiť na rôzne spôsoby. Rozdelenie a zoskupenie magnetiek podľa jednotlivých častí tela, pomenovanie kartičiek alebo skladanie rôznorodých dinosaurov. Malý hráč si určite nájde spôsob, ako kufrík využiť.
Mojim deťom sa hra veľmi páčila a chvíľku sa s ňou hrali dokonca obaja naraz spolu. Jediné mínus (resp. na čo je potrebné si dať pozor) je, že ak máte mladšie deti, magnetky sa môžu veľmi ľahko stratiť.
Má hračka edukatívny charakter?
Táto magnetická kniha je jednoducho, ale kvalitne spracovaná, a ako som v úvode spomínala, milovníci dinosaurov si prídu na svoje. Pri skladaní sa deti môžu naučiť názvy jednotlivých častí tela a detailnejšie si ich pozrieť. „Aha, tento dinosaurus má pazúry a tento má zasa dlhý krk!”
Prezeraním kartičiek sa deti môžu učiť názvy dinosaurov a hľadaním, vyberaním a priraďovaním magnetiek na magnetickú tabuľu, cibria jemnú motoriku a trpezlivosť. Hračka má určite aj edukatívny charakter.
Ako sa hrali naše deti:
3 roky a 6 mesiacov: Keď syn uvidel kufrík, bol nadšený. Ako prvé sme začali skladať dinosaurov podľa predlohy. Takto sa nám ich podarilo vyskladať asi dvoch, ale potom ho prestalo baviť hľadanie jednotlivých častí v tej kope magnetiek.
Pri ďalšom hraní sme si rozložili kartičky na posteľ a magnetky sme dopredu rozdelili na kôpky podľa jednotlivých dinosaurov. Až potom sme ich začali „lepiť” na tabuľu. Takýmto spôsobom sa nám ich podarilo zložiť všetkých.
Syna veľmi bavilo aj vyberanie jednotlivých častí tela (najmä hláv) a ich umiestňovanie do krajinky. Takto si zoradil vedľa seba všetkých 10 hláv dinosaurov, a potom sme si podľa kartičiek hovorili ich názvy.
Taktiež si pár krát vyžiadal aj prezerenie kartičiek a čítanie, ako sa dinousary volajú.
1 rok: Mladšiu dcérku hra tiež zaujala. Veľmi sa jej páčilo otváranie a zatváranie kufríka. Taktiež som jej na tabuľu priložila rôzne časti a ona ich odliepala a hádzala do košíčka. Pár krát sa jej podarilo aj magnetku na pozadie priložiť tak, aby držala, a to bola veľká radosť. :) Takže aj mladšie ročníky si pod dozorom určite nájdu spôsob, ako sa s hrou zabaviť.
Celkové (subjektívne) hodnotenie hračky: *****
Hračku Magnetibook Dinosaury, zn. JANOD si môžete kúpiť TU alebo požičať TU.
Opis hračky od dodávateľa:
Zabavte vaše deti skladaním obrázkov z magnetických dielikov podľa predlohy. Magnetická kniha - magnetibook je krásna vzdelávacia hračka vhodná pre deti od 3 do 8 rokov. Magnetická skladačka v tvare knihy má pestrofarebný motív, ktorý detí zaujme na dlhé hodiny. Obsahuje predlohové karty a magnetky, pomocou ktorých sa na magnetické pozadie knihy vytvára obrázok podľa vybranej karty. Deti môžu použiť aj fantáziu a skladať si rôzne obrázky podľa vlastnej predstavivosti. Magnetky je možné používať aj na magnetické tabule. Praktické balenie umožňuje hračku pohodlne prenášať, čím sa deti s ňou zabavia nielen doma, ale aj na dlhých cestách autom alebo lietadlom. Magnetické kniha pre deti je krásna nadčasová hračka pre každé dieťa, ktorá sa bude páčiť niekoľkým generáciám, vyrobená z kvalitných materiálov a zdravotne neškodných farieb.Obsah balenia: obsahuje 40 magnetiek a 10 kariet pre vytvorenie dinosaurov a strašidelných tvorov
Odporúčaný vek: od 3 do 8 rokov
Rozmer: 19 x 4 x 26 cm
Materiál: kartón, magnet
Tento článok nebude o hračkách a hraní sa, ale o jednom veľmi dôležitom míľniku v živote každého dieťaťa a jeho rodiča a to o odplienkovaní. V úvode môžem povedať, že som vôbec nemala v pláne tento míľnik prekročiť počas tohto leta. Dcérka bude mať dva roky až v novembri a staršieho som odplienkovala tri dni pred jeho druhými narodeninami. Ten je však májový, prichádzalo leto, skúsili sme, vyšlo to. :)
Mladšia je novembrová a tak som mala teda pochybnosti a starosti ako len my dáme tu plienku dole počas zimy. Slečna to však vyriešila za mňa. :)
Niekedy na prelome mája/júna som si u nej začala všímať zvýšený záujem o nočník. Sledovala brata čo robí, sledovala nás čo robíme na wc a napodobňovala. :) Tak sme jej jeden ružový nočníček zaobstarali a často s bratom sedávali spolu. Starší nechce kakať do záchodu, tak vtedy ešte sedí na nočníku a v tomto období mal teda ku kakaniu parťáčku. :D
Ale teda u mladšej sme to brali skôr ako zábavu, nakoľko som to ja v sebe mala nastavené tak, že správny čas na pohodové a rýchle odpliekovanie je až okolo dvoch rokov. Že ak by sme začali skôr, len nás budem trápiť. No a veru som sa veľmi mýlila. :)
Ako na zavolanie práve v tomto našom nočníkovom období otvorili dievčatá z montemama.sk kurz Bez plienky a bez stresu a teda keďže sa vo mne razantne bilo či to dcérka dá a je už pripravená alebo je ešte malá a máme čas, prihlásila som sa. A bolo to skvelé rozhodnutie, nakoľko sme sa odpliekovali naozaj bez stresu a do týždňa sme boli teda bez plienky. Moje 20 mesačné dieťatko to zvládlo úplne bravúrne a musím pochváliť aj seba, že ja s ním. :D Myslím, že ak by som do kurzu nevstúpila, najpravdepodobnejšie by som to naťahovala do spomínaného novembra. Aj keď treba ešte podotknúť, že leto a teplé počasie boli u mňa tiež veľkým motivátorom a v neposlednom rade dcérkin záujem o vec.
Kurz vedie skúsená lektorka Marcela Gregorovičová Mrázová a k dispozícii máte 5 videí. Hneď prvé video mi otvorilo oči, čo sa to vlastne u mojej dcérky aktuálne deje a začala som sa na celý proces pozerať úplne ináč. Čo je to myelinizácia, kedy nastáva u detí senzitívne obdobie na odpliekovanie a čo vlastne v celom procese potrebujú naše deti od nás sa dozviete v tomto úvodnom videu.
V druhom videu sa dozviete ako to majú deti s cikaním od prenatálneho obdobia až po záchod a čo robiť keď vznikne záujem o nočník. Tá druhá informácia nám veľmi pomohla a nasmerovala správnym smerom. Taktiež sa dozviete kde by mal byť nočník uložený, kedy je dobré začať cikať mimo plienku a čo robiť, keď premeškáte vhodné obdobie na odplienkovanie.
V treťom videu Marcelka hovorí o možných alternatívach k jednorázovej plienke a že je veľmi dôležité si uvedomiť, že každý to má ináč. Skvelá pomôcka k tomu, ako to efektívne komunikovať s vašim dieťaťom je poznať aký komunikačný tip vaše dieťatko je. Aké komunikačné tipy u deti poznáme a čo na nich platí sa dozviete práve v tomto videu. U mňa teda došlo hneď k niekoľkým uvedomeniam.
Priznám sa, že štvrté a piate video som už v danom týždni nestihla a odplienkovali sme sa bez nich ale zo zaujímavosti som si ich pozrela neskôr a teda máme ešte čo dolaďovať. :)
Štvrté video je praktické a nájdete v ňom informácie, či je dôležité pri odplienkovaní aby si dieťa vedelo dať dolu samo tepláčiky, aké je vhodné pripravné prostredie v tomto období a aké to je úplne odplienkované dieťa. Ako to vyzerá u detí, ktoré sú aktívne a ako tomu pomôcť ak máte doma pokojné dieťatko a taktiež o indiánskej metóde, o ktorej som počula prvý krát. :)
V tomto videu sa mi veľmi zapáčila veta: „Nehoda nie je nehoda ale proces učenia sa.“ A určite si nájde uplatnenie aj v iných životných situáciách v živote s deťmi ale aj nás dospelých.
V záverečnom piatom videu nájdete informácie o nočnej plienke a kakaní a prekážkach, ktoré môžu v celom procese nastať.
Skvelé je, že Marcelka všade spomínala svoje vlastné osobné skúsenosti ale tiež skúsenosti zo škôlky.
Takže takto sme sa odplienkovali my, vďaka skúsenostiam od dievčat z montemama.sk to bolo naozaj rýchle, povedala by som až nečakané. :D
Ak Vás čaká tento dôležitý míľnik, tento kurz vrelo odporúčam. Vďaka kurzu zistíte, ako to tie naše deti vlastne naozaj majú a ušetríte si veľa pokus/omyl situácii no a hlavne prejdete celým procesom v pokoji a bez stresu. :)
Dievčatá otvárajú k 15.8.2022 tento kurz poslednýkrát s polročnou podporou dvoch skúsených lektoriek, s kódom pozicovna50 ho máte za plovicu. :)
Prajeme pokojné odplienkovanie. :)
Sme prvá online požičovňa hračiek, hier, kníh a vecí pre deti, ktorá je dostupná pre všetkých. Na lokálnej úrovni prepájame tých, ktorí chcú hračku požičať, s každým, kto má o hračku záujem. Veríme, že týmto spôsobom prispejeme k šetreniu našej planéty a naše deti odbremeníme od zbytočností, ktorými sú denne obklopované. Zároveň dúfame, že vám umožníme rozvoj vašich detí s pomocou zmysluplných hračiek, hier a kníh.
V neposlednom rade vám ponúkame aj príjemnú možnosť šetrenia rodinného rozpočtu a privyrobenia si. Viac o nás si môžete prečítať kliknutím na nasledujúce odkazy
NÁŠ PRÍBEH AKO FUNGUJEME?
Tým, že si hračku od niekoho požičiate, šetríte rodinný rozpočet. Za cenu jednej novej hračky, ktorá by stála nevyužitá v skrini, môžete mať aj päť ďalších. Požičané hračky môžu navyše lepšie uspokojiť aktuálne potreby vášho dieťata.
Požičiavaním hračiek si môžete výrazne vylepšiť svoj rodinný rozpočet. Záleží len na vás, aké hračky, koľko a za akú sumu ponúknete. A ak si hračky požičiate, podporíte tým ešte aj ekonomiku na lokálnej úrovni.
Uprednostnením požičania pred kúpou novej hračky výrazne šetríte našu planétu. Znižujete odpad nielen z nevyužitých hračiek, ale aj z obalov nových hračiek. Opakované používanie vecí je tiež formou recyklácie.
Požičiavaním hračiek rozvíjate svoje dieťa hneď vo viacerých smeroch. Okrem možnosti hrania sa s rôznymi hračkami dôležitými pre rôzne vývinové obdobia, zlepšujete svojim deťom emocionálnu inteligenciu a finančnú gramotnosť.