Náš príbeh | pozicovnahraciek.sk
Prihlásiť sa    Vytvoriť účet

Náš príbeh ako to celé začalo
Je nám veľkým potešením, že sa vám môžeme predstaviť a zároveň rozpovedať náš spoločný príbeh, pretože je to naozaj krásny príbeh.

Príbeh plný zážitkov, pohody, priateľstva, kávy, podpory a všetkých tých pekných vecí, čo skutočné priateľstvo prináša. Ale ak by sme ho mali definovať len jedným jediným slovom, bolo by to slovo Úsmev. Lebo práve ten nás priviedol až sem, k vytvoreniu tejto stránky, tohto priestoru pre vás. A keď sa spätne obzrieme, sú to práve Úsmevy, ktoré nás spájali na našej ceste. Také tie, ktoré nejdú z pier a vynárajú sa, keď sa na niečo veľmi, ale naozaj veľmi tešíte.

A my sme sa tešili. Tešili sme sa v Grécku, keď sme mali spoločné voľno a mohli prebádať okolie, usmievali sme sa aj pri plánovaní leta v Španielsku, na káve v Aténach či v Ríme na Španielskych schodoch. Úsmevu sme sa nevedeli zbaviť ani pred Sagradou Familiou, či na Cliffs of Mohers v Írsku. A usmievame sa aj teraz, keď píšeme tieto riadky. 

Spojila nás vášeň k cestovaniu a keď študentské časy pominuli, usmievali sme sa pri skúšaní svadobných šiat, oznamovaní tehotenstiev a plánovaní výletov s deťmi. 

 

S pribúdajúcimi rokmi na materskej dovolenke v nás obidvoch rástla túžba realizovať sa aj mimo rodiny a domácnosť a každá na to šla po svojom. Natália založila lokálnu Požičovňu hračiek v Petržalke a Kristína sa venovala príležitostnému predaju starožitností a kníh na inzertných portáloch.

Vzniku požičovne predchádzala nielen čoraz intenzívnejšia  potreba sebarealizácie, ale najmä chuť všetky rozhádzané hračky vyhádzať von oknom. Natália našťastie svoj zámer prehodnotila a začala zvažovať iné možnosti, ako hračky poslať preč z domu. Alternatívami boli darovanie alebo predaj. Lenže ešte tu bola mladšia dcéra, ktorá na niektoré hračky staršej sestry potrebovala dorásť. A potom, hračky boli kvalitné, niektoré už nedostupné a predajná cena by bola možno tretinová oproti cenám, za ktoré sa všetky tie kvalitné hračky kúpili. A tak namiesto toho, aby sa hračiek zbavila, založila lokálnu požičovňu.

Kristína tiež zvádzala každodenný boj s hračkami, potrebou dostať ich z domu a dilemou, že ešte sa zídu. Až raz Natália na sociálnej sieti verejne skonštatovala, že: „Každé mesto by malo mať svoju požičovňu,“  a zároveň vyzvala a podporila ostatné mamičky k založeniu ďalších. Kristínina myseľ sa toho chytila a začala premýšľať, ako by to bolo možné sprístupniť všetkým ľuďom tak, aby mohol požičiavať úplne každý. A keďže jej téma inzertných portálov bola blízka, prišiel nápad vytvoriť túto stránku. Slovo dalo slovo a lavína nápadov, telefonátov, ale hlavne Úsmevov bola na svete.

Ani sme nevedeli ako, už sme žili našu vlastnú Toy Story”, ktorá sa zhmotnila do tejto našej stránky. Tento virtuálny priestor s názvom pozicovnahraciek.sk sme s láskou, krok po kroku,  pripravili pre všetkých rodičov a ľudí, ktorí sú otvorení možnosti podeliť sa o svoje hračky. Pre všetkých,  ktorí chcú odľahčiť detské izby, podporiť cirkulujúcu ekonomiku či prilepšiť si, ale aj pre tých, ktorí chcú podporiť iné domácnosti zo svojho okolia. Jednoducho pre všetkých vás, ktorí si uvedomujete, že nie je dôležité vlastniť, ale podeliť sa.

 

Našou víziou je vyzdvihnúť hračky ležiace na poličkách a dať im možnosť potešiť aj iné deti. Dať deťom príležitosť znovuobjaviť bežné a zabudnuté,  vyskúšať si nové veci, a tak si rozšíriť  spektrum záujmov bez nutnosti to časom nechať ležať opäť na poličke. Našou víziou je dať veci do pohybu a uvoľniť tým priestor v izbách, ale aj v životoch. A v neposlednom rade poskytnúť priestor iným k ich sebarealizácii.

 

Nuž... Je nás veľa. Sme matky, manželky, kamarátky, podnikateľky a pritom sme len dve. :) Natália a Kristína, veľmi nás teší!

 Sme prvá online požičovňa hračiek, hier, kníh a vecí pre deti, ktorá je dostupná pre všetkých. Na lokálnej úrovni prepájame tých, ktorí chcú hračku požičať, s každým, kto má o hračku záujem. Veríme, že týmto spôsobom prispejeme k šetreniu našej planéty a naše deti odbremeníme od zbytočností, ktorými sú denne obklopované. Zároveň dúfame, že vám umožníme rozvoj vašich detí s pomocou zmysluplných hračiek, hier a kníh.

V neposlednom rade vám ponúkame aj príjemnú možnosť šetrenia rodinného rozpočtu a privyrobenia si. Viac o nás si môžete prečítať kliknutím na nasledujúce odkazy

 

NÁŠ PRÍBEH AKO FUNGUJEME?
Prečo by sme si mali hračky navzájom požičiavať?

ŠETRENIE

Tým, že si hračku od niekoho požičiate, šetríte rodinný rozpočet. Za cenu jednej novej hračky, ktorá by stála nevyužitá v skrini, môžete mať aj päť ďalších. Požičané hračky môžu navyše lepšie uspokojiť aktuálne potreby vášho dieťata.

ZÁROBOK

Požičiavaním hračiek si môžete výrazne vylepšiť svoj rodinný rozpočet. Záleží len na vás, aké hračky, koľko a za akú sumu ponúknete. A ak si hračky požičiate, podporíte tým ešte aj ekonomiku na lokálnej úrovni.

EKOLÓGIA

Uprednostnením požičania pred kúpou novej hračky výrazne šetríte našu planétu. Znižujete odpad nielen z nevyužitých hračiek, ale aj z obalov nových hračiek. Opakované používanie vecí je tiež formou recyklácie.

ROZVOJ DIEŤAŤA

Požičiavaním hračiek rozvíjate svoje dieťa hneď vo viacerých smeroch. Okrem možnosti hrania sa s rôznymi hračkami dôležitými pre rôzne vývinové obdobia, zlepšujete svojim deťom emocionálnu inteligenciu a finančnú gramotnosť.Vytvoriť bezplatný účet
©2021-2022 pozicovnahraciek.sk všetky práva vyhradené | o tento portál sa stará domarstudio.sk